fbpx
AM
loading...
Sosnova Salomonowo | Film ślubny

Kasia & Janek

PL: Goście weselni dziękuję Wam za cudne uroczystości! Zapraszam na film

Arkadiusz Małecki

Sosnova Salomonowo | Film ślubny

Sosnova Salomonowo | Film ślubny Kasi i Janka. W tym urokliwym miejscu wielkopolski działy się tego dnia (i w nocy) wspaniałe rzeczy.  Jako filmowiec ślubny miałem okazję towarzyszyć Parze Młodej i weselnikom od wczesnych godzin popołudniowych, aż do późnych godzin wieczornych.

Teledysk ślubny

Do każdego mojego filmu ślubnego Para Młoda otrzymuje teledysk ślubny. To krótka forma filmowa, idealnie nadająca się np. do publikacji w social media. W przypadku Kasi i Janka to energetyczny miks ujęć, zarejestrowanych w dniu ślubu i wesela. Dużo dobrych emocji, energii i miłości. Do tego obstawa zacnej ekipy przyjaciół, dzięki której powstał naprawdę wyjątkowy film ślubny i klip.

Sosnova Salomonowo | Film ślubny

Przed Państwem pełnometrażowy film ślubny, który stworzyłem dla Kasi i Janka. Genialna atmosfera i pozytywna energia to zasługa Pary Młodej, Ich przyjaciół i gości weselnych. Dodatkowo świetny zespół na wesele LOS BIGOS , który rozpalił parkiet! Dziękuję za współpracę w domu weselnym Sosnova Salomonovo i tonę uśmiechów prosto w obiektyw mojej kamery! Miłego seansu i mam nadzieję, że do zobaczenia na kolejnym weselu!

Zaproszenie do współpracy

PL: Jeżeli spodobały się Państwu moje produkcje i szukacie kamerzysty na swoje uroczystości, zapraszam do kontaktu.

Ujęcia z drona – Sosnova Salomonowo

Tradycyjnie w domu weselnym Sosnova Salomonowo pojawiłem się dużo wcześniej niż Para Młoda, Goście weselni czy zespół muzyczny Los Bigos. Jeżeli mam okazję, zawsze przed właściwą częścią dnia podrywam w powietrze mojego drona DJI Mini 3 Pro i nagrywam ujęcia lotnicze. Jest wtedy czas na spokojne nagrać okolicę i dom weselny. To doskonałe kadry na budowanie historii i wypełnienie filmu ślubnego w późniejszym montażu. Sosnova Salomonowo to miejsce bardzo urokliwe, otoczone niezliczonymi hektarami lasów, więc ujęcia z drona w filmie ślubnym mają bardzo duże znaczenie.

ujęcia z drona sosnova salomonowo

Przygotowania przed ślubem

Po zakończeniu ujęć lotniczych z mojego drona, z kamerą pojawiłem się w zagajniku restauracji Sosnova Salomonowo. Towarzyszy mi duet fotografów, z którymi współpracowałem już wcześniej – Paraobiektywni. Na pierwszy ogień przed kamerę trafia Pan Młody Janek i wesoła kompania jego ziomków. Był gwar i sporo akcji, którą uwielbiam rejestrować, bo dla mnie – twórcy filmu ślubnego – to po prostu kopalnia pięknych ujęć i ambientu audio! Klasycznie największy „problem” to zapięcie muchy Pana Młodego. To powoli tradycja na przygotowaniach przed ślubem. Następnie witamy się z Kasią i jej uroczymi druhnami. Zapinanie sukni ślubnej, zakładanie biżuterii ślubnej. Detale, które tworzą kilka ładnych kadrów w filmie ślubnym. Ale najważniejsze są emocje na twarzach Kasi i jej przyjaciółek. Jest śmiech i wzruszenia. Mamy to!

przygotowania przed ślubem druhny

First look – Sosnova Salomonowo w filmie ślubnym

Wiele Par Młodych naprawdę nie ma pojęcia przed ślubem, jak będzie wyglądała Ich druga połówka. Skrzętnie ukrywane suknie ślubne, garnitury, stylizacje. Wszystko po to, aby w dniu ślubu i wesela zaskoczyć swojego partnera. A główne zaskoczenie ma mieć miejsce podczas tzw. first look’u organizowanego tuż przed ceremonią zaślubin. Zazwyczaj to filmowiec ślubny i/lub fotograf ślubny odpowiedzialni są za wybór najlepszego miejsca na pierwsze spotkanie Pary Młodej. Przy domu weselnym Sosnova Salomonowo jest kawałek ogrodu, gdzie zorganizowaliśmy first look Kasi i Janka. I wyreżyserowaliśmy to spotkanie, żeby maksymalnie podkręcić atmosferę na ten wyjątkowy moment. Wyszło przepięknie, co zobaczyć możecie w filmie ślubnym.

first look jak zorganizować go perfekcyjnie para młoda film ślubny

Ślub kościelny – ujęcia i dźwięk

Ślub kościelny jest dla wielu osób bardzo dużym przeżyciem. To naprawdę wyjątkowa chwila nie tylko dla Pary Młodej, ale również dla Ich rodzin i przyjaciół. W przypadku Kasi i Janka nie było inaczej. Jako kamerzysta ślubny widzę dokładnie emocje towarzyszące Panu Młodemu, czekającego przed ołtarzem na wybrankę swojego serca. Kasia do ołtarza przyszła w asyście swojego taty. To zawsze bardzo emocjonujący moment, kiedy ojciec przekazuje córkę innemu mężczyźnie. Natomiast jako filmowiec ślubny zwracam uwagę nie tylko na emocje PM, ale również na stronę techniczną wydarzenia jakim jest ślub kościelny – ujęcia i dźwięk. Przed rozpoczęciem mszy, na głośniku kościelnego nagłośnienia umieszczam rejestrator dźwięku. A w klapie marynarki Pana Młodego pojawia się krawatowy mikrofon w formie mini rejestratora dźwięku, który ma za zadanie nagrać słowa przysięgi małżeńskiej. Do tego skrupulatnie ustalam z fotografem ślubnym proces rejestracji obrazu w czasie ślubu i mszy, aby nikt nikomu nie przeszkodził w pracy.

ślub kościelny ujęcia i dźwięk wejście ołtarz ojciec

Wyjście Pary Młodej z kościoła

Wyjście Pary Młodej z kościoła to bardzo fotogeniczny i filmowy moment. W powietrze strzela konfetti, sypane są płatki róż i/albo ryż. Wybór elementów „lecących w powietrze” zależy od Młodych a czasem też od zgody księdza, który kościołem zarządza (kwestie sprzątania przed kościołem, następny ślub w kolejce, itp.) Szanuję każdą decyzję, najbardziej cieszę się z konfetti lub róż. U Kasi i Janka korzystano przy wyjściu z kościoła pary młodej właśnie z płatków kwiatów.  To energetyczny moment. Dzieje się dużo, wszyscy klaszczą, wiwatują, jest radość i szeeeerokie uśmiechy!

wyjście pary młodej z kościoła konfetti płatki róż ryż

Wesele w Sosnova Salomonowo | film ślubny

Wesele w Sosnova Salomonowo było bardzo energetyczne. Dla mnie genialną sprawą była piosenka wybrana na pierwszy taniec! „Think About Things” w wykonaniu Daði Freyr. Prywatnie uwielbiam ten numer i podczas nagrania pierwszego tańca pary młodej, nóżka chodziła mi jak nigdy! Następnie do akcji wkroczył zespół Los Bigos (swoją drogą intrygująca nazwa), czyli sześcioosobowy skład muzyków! Goście porywani do tańca tego wieczora byli wiele razy i w różnych klimatach muzycznych. W między czasie, znaleźliśmy chwilę na krótki plener ślubny i wywiad z Parą Młodą w ogrodzie Sosnova Salomonovo do filmu ślubnego. Tam dołączyli do nas przyjaciele Młodych, z którymi również powstało wiele energetycznych kadrów! Po kilku godzinach pysznej zabawy, nastał czas na tort weselny, który kończył moją pracę przy tym weselu. W asyście fontanny iskier, Para Młoda przeszła przez szpaler zimnych ogni i pokroiła tort weselny.

Czym filmowałem wesele?

Czym filmowałem wesele? W sezonie 2023 postawiłem na flagowy model bezlusterkowca Sony – A7IV. Fenomenalna plastyka obrazka w połączeniu z genialnym szkłem Sigma 24-70. Rejestracja obrazu w 4K w 50 klatkach na sekundę. A także świetny system stabilizacji matrycy, który kocham za możliwość filmowania „z ręki”. Stabilizacja to gimbal DJI RS3. Ujęcia z drona to wspominany już DJI Mini 3 Pro. A dźwięk to mikrofony i rejestratory Tascam i Rode. Obowiązkowo też dwie filmowe lampy Aputure, którymi świecę parkiet od tego sezonu. A jeżeli chcesz się dowiedzieć czym filmować wesele, odwiedź mojego vloga, gdzie o tym wspominam

Filmy ślubne, Sosnova Salomonowo film ślubny, kamerzysta na wesele, film weselny, Poznań, wielkopolska, wideofilmowanie, Arkadiusz Małecki

Telefon
+48 693 713 579
Poznań, Polska

Facebook
YouTube
Instagram
Tiktok

Zadzwoń
+48 693 713 579
Zadzwoń