fbpx
AM
loading...

PL: Goście weselni dziękuję Wam za cudne uroczystości! Zapraszam na film i do oglądania zdjęć

Arkadiusz Małecki
Klimkowa Osada Ślub i wesele

Natalia & Jędrzej

Klimkowa Osada | Ślub i wesele

Klimkowa Osada ślub i wesele Natalii i Jędrzeja. W tym urokliwym miejscu działy się tego dnia (i w nocy) wspaniałe rzeczy.  Jako filmowiec ślubny miałem okazję towarzyszyć Parze Młodej i weselnikom od wczesnych godzin popołudniowych, aż do późnych godzin wieczornych.

Teledysk ślubny

Do każdego mojego filmu ślubnego Para Młoda otrzymuje teledysk ślubny. To krótka forma filmowa, idealnie nadająca się np. do publikacji w social media. W przypadku Natalii i Jędrzeja to energetyczny miks ujęć, zarejestrowanych w dniu ślubu i wesela. Dużo dobrych emocji, energii i miłości. Do tego obstawa zacnej ekipy przyjaciół, dzięki której powstał naprawdę wyjątkowy film ślubny i klip.

Klimkowa Osada | Ślub i wesele

Przed Państwem pełnometrażowy film ślubny, który stworzyłem dla Natalii i Jędrzeja. Genialna atmosfera i pozytywna energia to zasługa Pary Młodej, Ich przyjaciół i gości weselnych. Dodatkowo świetna oprawa muzyczna w wykonaniu Grupy DJ Art-Sound , która rozpaliła parkiet! Dziękuję za współpracę w domu weselnym Klimkowa Osada i tonę uśmiechów prosto w obiektyw mojej kamery! Miłego seansu i mam nadzieję, że do zobaczenia na kolejnym weselu!

Zaproszenie do współpracy

Jeżeli spodobały się Państwu moje produkcje i szukacie filmowca na swoje uroczystości, zapraszam do kontaktu.

Ujęcia z drona – Klimkowa Osada

W domu weselnym Klimkowa Osada ślub i wesele Natalii i Jędrzeja rozpoczęły się późnym popołudniem. Ja pojawiłem się chwilę wcześniej niż Para Młoda czy Goście weselni. Jeżeli mam okazję, zawsze przed właściwą częścią dnia podrywam w powietrze mojego drona DJI Mini 3 Pro i nagrywam ujęcia lotnicze. Jest wtedy czas na spokojne nagrać okolicę i dom weselny. To doskonałe kadry na budowanie historii i wypełnienie filmu ślubnego w późniejszym montażu. Klimkowa Osada to miejsce bardzo urokliwe z przepięknym stawem w kształcie serca przy sali, więc ujęcia z drona w filmie ślubnym mają bardzo duże znaczenie.

klimkowa osda ślub i wesele filmy ślubne Arkadiusz Małecki ujęcia z drona

 

First look – rodzice wkraczają do akcji!?

Wiele Par Młodych naprawdę nie ma pojęcia przed ślubem, jak będzie wyglądała Ich druga połówka. Skrzętnie ukrywane suknie ślubne, garnitury, stylizacje. Wszystko po to, aby w dniu ślubu i wesela zaskoczyć swojego partnera. A główne zaskoczenie ma mieć miejsce podczas tzw. first look’u organizowanego tuż przed ceremonią zaślubin. Zazwyczaj to filmowiec ślubny i fotograf ślubny odpowiedzialni są za wybór najlepszego miejsca na pierwsze spotkanie Pary Młodej. Przy domu gdzie szykowała się Natalia jest kawałek ogrodu, gdzie zorganizowaliśmy first look Pary Młodej. I wyreżyserowaliśmy to spotkanie tak, aby chwilę po właściwej części first looka, do dwójki zakochanych dołączyli… rodzice! Namówiłem rodziców, aby na sygnał podbiegli do Pary Młodej, mieli przy tym głośno klaskać i wiwatować. Oczywiście Natalia i Jędrzej o niczym nie wiedzieli. I mamy z tego kilka świetnych ujęć!

klimkowa osada ślub i wesele first look

Ślub kościelny – ujęcia i dźwięk

Ślub kościelny jest dla wielu osób bardzo dużym przeżyciem. To naprawdę wyjątkowa chwila nie tylko dla Pary Młodej, ale również dla Ich rodzin i przyjaciół. W przypadku Natalii i Jędrzeja nie było inaczej. Jako kamerzysta ślubny widzę dokładnie emocje towarzyszące Panu Młodemu, czekającego przed ołtarzem na wybrankę swojego serca. Natalia do ołtarza przyszła w asyście swojego taty. To zawsze bardzo emocjonujący moment, kiedy ojciec przekazuje córkę innemu mężczyźnie. Natomiast jako filmowiec ślubny zwracam uwagę nie tylko na emocje PM, ale również na stronę techniczną wydarzenia jakim jest ślub kościelny – ujęcia i dźwięk. Przed rozpoczęciem mszy, na głośniku kościelnego nagłośnienia umieszczam rejestrator dźwięku. A w klapie marynarki Pana Młodego pojawia się krawatowy mikrofon w formie mini rejestratora dźwięku, który ma za zadanie nagrać słowa przysięgi małżeńskiej. Do tego skrupulatnie ustalam z fotografem ślubnym proces rejestracji obrazu w czasie ślubu i mszy, aby nikt nikomu nie przeszkodził w pracy.

klimkowa osada ślub i wesele kościelny

Wyjście Pary Młodej z kościoła

Wyjście Pary Młodej z kościoła to bardzo fotogeniczny i filmowy moment. W powietrze strzela konfetti, sypane są płatki róż i/albo ryż. Wybór elementów „lecących w powietrze” zależy od Młodych a czasem też od zgody księdza, który kościołem zarządza (kwestie sprzątania przed kościołem, następny ślub w kolejce, itp.) To energetyczny moment. Dzieje się dużo, wszyscy klaszczą, wiwatują, jest radość i szeeeerokie uśmiechy! Piękny materiał na film i zdjęcia ślubne.

klimkowa osada ślub i wesele wyjście z kośioła konfetti ryż

Klimkowa Osada ślub i wesele

Wesele w Klimkowa Osada było bardzo energetyczne. Kiedy do akcji wkroczyła Grupa DJ Art-Sound w asyscie saksofonisty i skrzypka, wiedziałem, że będzie grubo! Goście porywani do tańca tego wieczora byli wiele razy i w różnych klimatach muzycznych, ale dominowały utwory dla młodszego pokolenia (z motywami techno i klubowymi włącznie). W między czasie, znaleźliśmy chwilę na wywiad z Parą Młodą w ogrodzie Klimkowa Osada. Tam dołączyli do nas przyjaciele Młodych, z którymi również powstało wiele energetycznych kadrów. Głównym motywem były świece dymne, z których wyszła potężna dawka świetnych ujęć! ! Po kilku godzinach zabawy, nastał czas na oczepiny, które kończyły naszą pracę przy tym weselu.

klimkowa osada ślub i wesele pierwszy taniec nauka tańca Poznań Para Młoda

klimkowa osada ślub i wesele zabawa DJ zespół na wesele

Świece dymne i race | sesja zdjęciowa

Jednym z mocniejszych momentów tego dnia, była dla kamerzysty ślubnego i fotografa ślubnego okazja do filmowania i cykania ujęć ze świecami dymnymi. Naprawdę energiczna i żywiołowa ekipa Natalii i Jędrzeja była idealnymi „zadymiaczami”! Świece dymne i race na sesjach zdjęciowych są naprawdę genialnym dodatkiem do reportażu ślubnego. Można naprawdę poczarować. Natalia i Jędrzej kupili białe świece dymne. Dostępne są też kolorowe, które również tworzą magię kadru. Mieliśmy trochę problemów, bo totalnie „wyłączył się wiatr” i ujęcia musiały być w dynamicznym ruchu, żeby wyjść z dymu. A na koniec sesji  i tak Para Młoda… salwowała się ucieczką przed „zadymiarzami”, co było skrzętnie zaplanowane i wyreżyserowane na potrzeby filmu ślubnego i reportażu foto.

klimkowa osada ślub i wesele świece dymne na sesję ślubną race

Czym filmowałem wesele?

Czym filmowałem wesele? W sezonie 2023 postawiłem na flagowy model bezlusterkowca Sony – A7IV. Fenomenalna plastyka obrazka w połączeniu z genialnym szkłem Sigma 24-70. Rejestracja obrazu w 4K w 50 klatkach na sekundę. A także świetny system stabilizacji matrycy, który kocham za możliwość filmowania „z ręki”. Stabilizacja to gimbal DJI RS3. Ujęcia z drona to wspominany już DJI Mini 3 Pro. A dźwięk to mikrofony i rejestratory Tascam i Rode. Obowiązkowo też dwie filmowe lampy Aputure, którymi świecę parkiet od tego sezonu. A jeżeli chcesz się dowiedzieć czym filmować wesele, odwiedź mojego vloga, gdzie o tym wspominam

klimkowa osada arkadiusz małecki filmy ślubne kamerzysta czym filmować wesele

Filmy ślubne, Klimkowa Osada ślub i wesele, filmowiec kamerzysta na wesele, film weselny, Poznań, wielkopolska, wideofilmowanie, Arkadiusz Małecki

Telefon
+48 693 713 579
Poznań, Polska

Facebook
YouTube
Instagram
Tiktok

Zadzwoń
+48 693 713 579
Zadzwoń