fbpx
AM
loading...

15-minutowy film ślubny, format idealny

17/09/2022
Panna młoda filmy ślubne Poznań druhny suknia ślubna wesele ślub kamerzysta film weselny sala weselna

Jaki film ślubny wybrać? Czy film 15 minut to dobry pomysł? 

 

Jaki film ślubny wybrać? W większości przypadków, kiedy Klienci słyszą, że Ich film ślubny będzie trwać 15 minut, są „przerażeni„. 

Świat się zmienia, wielokrotnie pisałem o czasach, w których wszystko ma być „szybko i mocno”. Czasach, w których wciąż gdzieś gonimy, spieszymy się i content, który otrzymujemy ma być skondensowany i treściwy. Nie inaczej jest z tematem filmów ślubnych, które zmieniają swoją formę w błyskawicznym tempie. Z popularnych jeszcze parę lat temu, kilkugodzinnych produkcji, zmieniły się w krótkie i teledyskowe wręcz formy, trwające kilka/kilkanaście minut. To zrozumiałe i muszę przyznać, że bardzo odpowiada mi taka forma produkcji ślubnych. 

 

Robię krótki film, bo mam mniej pracy?

 

Oczywiście, żeby nie zaszło nieporozumienie – nie ma tu zastosowania podejście w stylu „będę miał mniej pracy, bo film krótszy”. Jest zupełnie odwrotnie. Uwierzcie mi Państwo, przy 15-minutowym filmie, jest o wiele więcej pracy, niż przy klasycznej, np. godzinnej wersji wideo. Od stylu pracy „na planie” (ślub i wesele), po postprodukcję (montaż), różni się w zasadzie wszystko. Operator kamery musi łowić naprawdę ciekawe i wyjątkowe kadry, układać historię w nieszablonowy sposób, przewidywać już podczas nagrania montaż i chronologię filmu (która w montażu często jest zmieniana). W klasycznej, dokumentalnej produkcji ujęcia są długie i nie ma problemu z opowiadaniem historii, ponieważ pokazujemy wydarzenia krok po kroku. W filmie 15-minutowym, trzeba wykazać się inwencją twórczą i niewątpliwie dołożyć sporo artyzmu do materiału.

 

Jaki film ślubny wybrać? Czy pokażemy wszystko?

 

No dobrze, ale co z obawami Klientów, że w 15 minut nie da się pokazać „wszystkiego”. Oczywiście, że się nie da pokazać „wszystkiego”, ale nie takie jest założenie nowoczesnej produkcji ślubnej. W klasycznym dokumencie, jest np. bardzo dużo ujęć z parkietu (zabawa Gości), jest sporo kadrów z kościoła (tych dodatkowych, nie zawierających esencji ceremonii zaślubin – np. całe, kilkuminutowe kazanie). W nowoczesnym filmie ślubnym pokazuje się „żelazne punkty” i doprawia pięknymi ujęciami, które Parę Młodą, czy Gości pokazują w najkorzystniejszych i tylko tych wyjątkowych momentach. Nie ma grzebania widelcem, w każdym wydanym przez kuchnię domu weselnego daniu. 

 

Nie zabraknie wyjątkowych momentów, obiecuję

 

Ostatnia moja realizacja, to właśnie taki 15 minutowy film ślubny, który Para Młoda wybrała świadomie. Uwierzcie mi, jest na nim WSZYSTKO, CO NAJWAŻNIEJSZE, a nawet nieco więcej! Zmontowane w nietypowy i atrakcyjny sposób, z pięknymi kolorami i muzyką. Ze „złamaną chronologią” wydarzeń, jednak od a do z, spójne i ułożone w logiczną całość. Nie zabrakło niczego, a czego obawiają się niektórzy Klienci. Da się? Da się! Zawsze powtarzam moim Parom Młodym – skoro ja w filmie 15 czy 30 minutowych potrafię zawrzeć wszystko co najważniejsze, to czym „wypełnia się” taki np. dwugodzinny film ślubny???

 

15 minut – format… idealny! Więc jaki film ślubny wybrać?

 

Sumując, format 15-minutowy, jest to film ślubny dla osób idących z duchem czasu, świadomych i żądnych materiału filmowego na miarę 2023 roku. Format idealny.

 

Jaki film ślubny wybrać?

Jeżeli wciąż będą wątpliwości i pytania to zapraszam do kontaktu. Wystarczy, że wypełnicie krótki formularz.

 

EDIT: Do oferty wprowadziłem opcję filmowania ślubnego pleneru wideo nową, filmową kamerą Z CAM E2! Od sezonu 2023 będzie również możliwość realizacji 15-minutowego filmu ślubnego, właśnie nową, filmową kamerą – więcej informacji TUTAJ.

 

Fotografia ślubna | Fotograf ślubny Poznań | Kamerzysta ślubny | Filmy ślubne | Teledysk ślubny | Poznań | wielkopolska | Wrocław | Łódź  Jaki film ślubny wybrać?

Zadzwoń
+48 693 713 579
Zadzwoń