fbpx
AM
loading...

PL: Goście weselni dziękuję Wam za cudne uroczystości! Zapraszam na film i do oglądania zdjęć

Arkadiusz Małecki
Wesele na Dolnym Śląsku

Agnieszka + Michał

Wesele na Dolnym Śląsku

Wesele na Dolnym Śląsku w Zajeździe Derkacz, zapadnie wszystkim w pamięć na bardzo długo! W ostatni dzień września, w Ziębicach działy się wspaniałe rzeczy.  Jako filmowiec ślubny wraz z moim etatowym fotografem Krzyśkiem, mieliśmy okazję towarzyszyć Agnieszce, Michałowi weselnikom od godzin popołudniowych, aż do oczepin o północy – ze sprzętem foto&wideo, a później już bez sprzętu, kontynuowaliśmy zabawę jako zaproszeni goście weselni.

Teledysk ślubny

Do każdego mojego filmu ślubnego Para Młoda otrzymuje teledysk ślubny. To krótka forma filmowa, idealnie nadająca się np. do publikacji w social media. W przypadku Agnieszki i Michała to energetyczny miks ujęć, zarejestrowanych w dniu ślubu i wesela. Dużo dobrych emocji, energii i miłości. Potężna dawka skakania na parkiecie i śpiewów w rytm zespołu Efekt. Do tego obstawa zacnej ekipy przyjaciół i Rajdowej Braci, dzięki której powstał naprawdę wyjątkowy film ślubny i klip. Ponoć w pierwszych sekundach teledysku słychać… rajd samochodowy – tak było, nie zmyślamy!

Wesele Państwa Jarosów na filmie

Przed Państwem pełnometrażowy film ślubny, który stworzyłem dla Agnieszki i Michała. Genialna atmosfera i pozytywna energia to zasługa Pary Młodej, Ich przyjaciół i gości weselnych. Dodatkowo świetna oprawa muzyczna w wykonaniu zespołu Efekt, który naprawdę zaskoczył pozytywnie granymi coverami! Dziękuję za współpracę w domu weselnym Zajad Derkacz i tonę uśmiechów prosto w obiektyw mojej kamery! Miłego seansu i mam nadzieję, że do zobaczenia na kolejnym…rajdowym weselu na Dolnym Śląsku!

Zaproszenie do współpracy

Jeżeli spodobały się Państwu moje produkcje i szukacie filmowca na swoje uroczystości, zapraszam do kontaktu.

Wesele na Dolnym Śląsku – czuć motorsport!

Kiedy Michał zadzwonił, że potrzebuje operatora kamery i fotografa na swoje wesele, od razu wiedziałem, że będzie… w rajdowym klimacie! Od wejścia więc na podwórku domu, w którym przygotowywali się Agnieszka i Michał, przywitało nas oklejone w nazwiska Pary Młodej Subaru Impreza. Wybiegając nieco w przyszłość warto odnotować fakt, że Młodzi postarali się o wiele rajdowych akcentów w czasie całych uroczystości. Na uwagę zasługują winietki w formie rajdowych identyfikatorów i grafiki opisujące m.in. słodki stół i stół z alkoholem. Genialne było również menu na sali weselnej, wzorowane na mapie rajdu i poszczególnych etapach-odcinkach specjalnych. Brawo za inwencję twórczą i pomysł!

Wesele na Dolnym Śląsku rajd Psor Jaros subaru impreza auto rajdowe

Przygotowania przed ślubem | Wesele na Dolnym Śląsku

W domu pełnym ludzi nie trudno i ciekawe kadry i korzystaliśmy do woli. Muszę przyznać, że zarówno po Agnieszce jak i Michale widać było…duży stres spowodowany nadciągającymi wydarzeniami. Oczywiście oboje twierdzili, że „jest luz”, ale jako filmowiec z doświadczeniem wiedziałem, że jest to dla nich naładowany emocjami dzień. Agnieszka przed odebraniem gotowych materiałów ode mnie, sama przyznała, że „połowy nie pamięta ze stresu”. Kiedy Michał szukał sposobu ze świadkiem i swoją mamą na zawiązanie muszki, piętro wyżej Agnieszka ze swoją świadkową nie miała większych problemów ze „zrobieniem się na Bóstwo”! Chwilę później, między radosnym szczekaniem psiaka a podglądaniem przez zasłonkę rodziców, Michał spotkał się ze swoją przyszłą żoną w ogrodzie. Klasyczny first look, klasyczny wzrusz, klasycznie Pan Młody z łezką w oku!

Wesele na Dolnym Śląsku rajd Psor Jaros muszka pan młody świadekWesele na Dolnym Śląsku rajd Psor Jaros perfumy świadkowa przygotowania przed ślubem

Ślub kościelny – tata prowadzi do ołtarza

Ślub kościelny jest dla wielu osób bardzo dużym przeżyciem. To naprawdę wyjątkowa chwila nie tylko dla Pary Młodej, ale również dla Ich rodzin i przyjaciół. W przypadku Agnieszki i Michała nie było inaczej, tym bardziej, że Agnieszkę do ołtarza prowadził tata, co było dla nich dużym przeżyciem! Jako kamerzysta ślubny widzę dokładnie emocje towarzyszące Parze Młodej, kiedy wybije godzina rozpoczęcia mszy  świętej. Jako filmowiec ślubny zwracam uwagę nie tylko na emocje PM, ale również na stronę techniczną wydarzenia jakim jest ślub kościelny – ujęcia i dźwięk. Przed rozpoczęciem mszy, na głośniku kościelnego nagłośnienia umieszczam rejestrator dźwięku. A w klapie marynarki Pana Młodego pojawia się krawatowy mikrofon, który ma za zadanie nagrać słowa przysięgi małżeńskiej. Do tego skrupulatnie ustalam z moim fotografem ślubnym proces rejestracji obrazu w czasie ślubu i mszy, aby nikt nikomu nie przeszkodził w pracy.

Wesele na Dolnym Śląsku rajd Psor Jaros ślub tata prowadzi córkę do ślubuWesele na Dolnym Śląsku rajd Psor Jaros tata prowadzi kościół Ziębice

Wyjście Pary Młodej z kościoła i rajdowa brama!

Wyjście Pary Młodej z kościoła to bardzo fotogeniczny i filmowy moment. W powietrze strzela konfetti, sypane są płatki róż albo ryż. Wybór elementów „lecących w powietrze” zależy od Młodych a czasem też od zgody księdza, który kościołem zarządza (kwestie sprzątania przed kościołem, następny ślub w kolejce, itp.) To energetyczny moment. Dzieje się dużo, wszyscy klaszczą, wiwatują, jest radość i szeeeerokie uśmiechy! Natomiast pod kościołem w Ziębicach trafiłem ze swoją kamerą na coś, czego okazji jeszcze filmować nie miałem – bramka stworzona z aut rajdowych! Michał jako fotograf rajdowy mógł liczyć na silne wsparcie lokalnej społeczności rajdowej i… odebranie mu kilku butelek z alkoholem. Mega fajny, fotogeniczny moment.

Wesele na Dolnym Śląsku rajd Psor Jaros rajdowy Brama wesele rajdowe auto subaru

„555 słodyczy” czyli wesele na Dolnym Śląsku czas zacząć!

Zajazd Derkacz na długo zapamięta to weselicho! Klasycznie, pierwszy taniec Pary Młodej na otwarcie części tanecznej, a później jak na kolejnych etapach rajdu, coraz szybciej i głośniej! Nad właściwym timingiem i „wjazdami na PKC” czuwał dwuosobowy zespół Efekt, który poprowadził to wesele naprawdę w tempie na najwyższy stopień podium tego „rajdowego wesela”! Brawo Panowie, ekipa film&foto dziękuję za dobrą współpracę i fajny vibe z głośników. Dzięki zespołowi i mocniejszym trunkom ze „Strefy tankowania” dolewanym do „herbaty” (zobaczycie na filmie!) , towarzystwo kręciło się na parkiecie lepiej niż Hołowczyc Subarakiem na Rally El Corte Ingles w 1997 roku! To lubię! Lubię też śpiewy , bo to zawsze fajny materiał audio do klipu i filmu. Na zakończenie mojej pracy jako filmowiec łapiemy kilka kadrów z oczepin i można… zazwyczaj wracać do domu, ale tutaj… dzięki uprzejmości Agnieszki i Michała cały nasz zespół filmowo-fotograficzny został oficjalnie gośćmi weselnymi i… i coś nawet udało się z tego „weselnego backstage po północy” zamieścić w filmie ślubnym – więc uważnie oglądajcie do końca!

Wesele na Dolnym Śląsku rajd Psor Jaros breakdance czarno biała fotografia ślub Wesele na Dolnym Śląsku rajd Psor Jaros taniec tancerz stoi na głowie tańce ślub

Czym filmowałem wesele na Dolnym Śląsku?

Wyjątkowe wesele zasługuje na wyjątkową rejestrację! Więc czym filmowałem wesele? Postawiłem na flagowy model bezlusterkowca Sony – A7IV. Fenomenalna plastyka obrazka w połączeniu z genialnym szkłem Sigma 24-70. Rejestracja obrazu w 4K w 50 klatkach na sekundę. A także świetny system stabilizacji matrycy, który kocham za możliwość filmowania „z ręki”. Stabilizacja to gimbal DJI RS3. Ujęcia z drona to wspominany już DJI Mini 3 Pro. A dźwięk to mikrofony i rejestratory Tascam i Rode. Obowiązkowo też dwie filmowe lampy Aputure, którymi świecę parkiet od tego sezonu. A jeżeli chcesz się dowiedzieć czym filmować wesele, odwiedź mojego vloga, gdzie o tym wspominam

Czym filmować wesele ślub 2024 Małecki Arkadiusz monitor podglądowy

Filmy ślubne, Zajazd Derkacz ślub i wesele, gdzie wesele na Dolnym śląsku, filmowiec kamerzysta na wesele, film weselny, Poznań, wielkopolska, wideofilmowanie, fotograf ślubny Arkadiusz Małecki

Telefon
+48 693 713 579
Poznań, Polska

Facebook
YouTube
Instagram
Tiktok

Zadzwoń
+48 693 713 579
Zadzwoń